Polska

NIE LĘKAJCIE SIĘ..!

Spx7RwvgOYUk


rzad pisu 1

Popieram rząd Pis – u oraz prezydenta RP Andrzeja Dudę!


POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Rodacy: wstańmy z kolan nie bójmy się pracy i służby dla Polski, brońmy naszą ojczyznę, tak trzeba. Niech Żyje Polska!

marszalek-jozef-pilsudski
marszałek Józef Piłsudski

„Jednym z przekleństw naszego życia, jednym z przekleństw naszego budownictwa państwowego jest to, żeśmy się podzielili na kilka rodzajów Polaków, że mówimy jednym polskim językiem, a inaczej nawet słowa polskie rozumiemy, żeśmy wychowali wśród siebie Polaków różnych gatunków, Polaków z trudnością się porozumiewających, Polaków tak przyzwyczajonych do życia według obcych szablonów, według obcych narzuconych sposobów życia i metod postępowania, żeśmy prawie za swoje je uznali, że wyrzec się ich z trudnością możemy. (…) czeka nas pod tym względem wielki wysiłek, na który my wszyscy, nowoczesne pokolenie, zdobyć się musimy, jeżeli chcemy zabezpieczyć następnym pokoleniom łatwe życie, jeżeli chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby wielka Rzeczpospolita Polska była największą potęga nie tylko wojenną, lecz także kulturalną na całym wschodzie.” – Józef Piłsudski – Lublin, 11 stycznia 1920 r.


Święta miłości kochanej Ojczyzny… – oto najprostsza, a zarazem najbardziej wymagająca definicja patriotyzmu.pilecki

„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”.

Polska jest narodem ochrzczonym, jest narodem chrześcijańskim, ma poczucie godności, ma łaskę Bożą, ma przed sobą perspektywy dalekosiężne.

rotmistrz – Witold Pilecki


BANNER -13

Polsko obudź się, czyli ludzie nie bądźcie biernymi obserwatorami rzeczywistości!

Bóg – Honor – Ojczyzna, co znaczą:

Bóg – Honor – Ojczyzna

Bóg -Trójca Święta, Trójca Przenajświętsza, podstawowy dogmat i największa z tajemnic wiary przeważającej części wyznań chrześcijańskich, głosząca, że jest jeden Bóg w trzech Osobach, które stanowią: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Honor – poczucie godności osobistej, dobre imię; cześć.

Ojczyzna – kraj, w którym się ktoś urodził, którego jest obywatelem lub, z którym jest związany więzią narodową.

Kiedyś te słowa razem czy osobno były używane przez cały czas. Zwroty „na honor, w imię honoru, honorowy” czy „walczyć za ojczyznę, przelewać za nią krew” coś znaczyły a nie były czczym gadaniem. O „Bogu” już nie wspominam, ponieważ to słowo jest używane na okrągło nawet przez ludzi nie wierzących – „O Boże”. Te trzy słowa są ze sobą ściśle związane. Czymże byłby honor bez Boga i na odwrót, a ojczyzna bez ludzi honoru i wierzących.

„Jestem człowiekiem, wychowanym na patriotę, ale muszę stwierdzić z przykrością, że w swoim życiu od niewielu ludzi, słyszałem te słowa, o moich rówieśnikach nie wspomnę, gdyż tylko ci, wychowani w duchu patriotyzmu, o tym mówią.”

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego rzeczy tak ważne dla Polaków zaczęły zanikać? Czy jest to komuś na rękę? Czy jest to uwarunkowane odgórnie? Czy Polacy naprawdę mają tak krótką pamięć i nie pamiętają, jakie było życie kilkanaście lat temu? Nad tymi pytaniami sami musimy pomyśleć i odpowiedzieć sobie na nie. Brońmy naszej ojczyzny Polski!

PS., Ja od siebie dodaję jeszcze jedno pytanie nawiązujące do historii Polski i Polaków; “Czy Polacy muszą mieć nóż na gardle, żeby się opamiętać”. POMYŚL DOBRZE!


polska1b

Patriotyczne przebudzenie narodu!


JB – stempel rp 1