Zieliński podsumowuje pracę CBŚP. ‚Koniec z państwem teoretycznym’!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Podczas piątkowej konferencji prasowej wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński podsumował działalność CBŚP z ostatniego 1,5 roku.

„Działania CBŚP doprowadziły do rozbicia w ciągu 1,5 roku ok. 250 grup przestępczych; odzyskano mienie szacowane na ok. 60 mln zł”- poinformował sekretarz stanu w MSWiA.

Jak pdkreślił wiceminister Zieliński, państwo w walce z przestępczością już  „nigdy nie będzie teoretyczne”. Jak dodał, spośród 6 tysięcy podejrzanych będących w obszarze zainteresowania CBŚP, ponad 2 tysiącom zostały postawione zarzuty.

Polityk przywołał statystyki, z których wynika, że działania CBŚP doprowadziły do przejęcia ok. 800 sztuk broni. Co więcej, zlikwidowano 27 laboratoriów produkujących amfetaminę i inne środki odurzające. Biuro zabezpieczyło w sumie ok. 4,3 ton narkotyków. Jak dodał Zieliński, działania CBŚP wskazują, że zorganizowane grupy przestępcze mogły, poprzez wyłudzanie podatku VAT, ograbić Skarb Państwa na ok. 7 mld złotych.

Jak zaznaczył wiceminister, rząd „jest zdeterminowany, żeby prowadzić walkę z przestępczością zorganizowaną w sposób bezpardonowy”.

„Państwo w tych sprawach nigdy nie będzie teoretyczne, póki będziemy za te sprawy odpowiadać”- zapewnił sekretarz stanu w MSWiA.

CBŚP zatrudnia ponad 2 tysiące osób i jest elitarną jednostką w policji. Jak przypomniał minister, w lipcu otwarto nową siedzibę Biura. Koszt tej inwestycji to ponad 50 mln złotych.

JJ/PAP, Fronda.pl

JB – logo-1a

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s