Syn Mela Gibsona zagra w filmie o Dywizjonie 303

fot

John Kent (w środku) w towarzystwie Zdzisława Karola Henneberga i Mariana Pisarka (fot. PAP/Alamy)
Znalezione obrazy dla zapytania milo gibson

Milo Gibson wcieli się w rolę kapitana Johnny’ego Kenta w brytyjskim filmie „Hurricane” – informuje „Variety”. Zdjęcia mają rozpocząć się na Wyspach we wrześniu.

Milo Gibson jest najmłodszym z sześciu synów słynnego ojca. Zadebiutował w filmie „Przełęcz ocalonych” wyreżyserowanym przez Mela Gibsona. W filmie „Hurricane” zagra kanadyjskiego kapitana przydzielonego do Dywizjonu 303. Latając na samolotach Hawker Hurricane kapitan brał udział w Bitwie o Anglię.

Producenci filmu – Stray Dogs Films i Matt Whyte – prowadzą rozmowy także z gwiazdą „Gry o tron” Iwanem Rheonem. Film wyreżyserować ma brytyjski reżyser telewizyjny David Blair.

John Alexander Kent w barwach Królewskich Sił Powietrznych latał od 1935 roku. W sierpniu 1940, w stopniu kapitana przydzielony został do 303 Dywizjonu Myśliwskiego Warszawskiego im. Tadeusza Kościuszki.

– Chciało mi się krzyczeć! O polskim lotnictwie wojskowym wiedziałem tylko tyle, że zostało zniszczone w ciągu zaledwie dwóch dni – miał wówczas powiedzieć Kanadyjczyk, którego już wkrótce zaczęto nazywać „Johnny Kentowski”. Na czele eskadry „A” walczył do 18 grudnia 1940 roku, m.in. w Bitwie o Anglię. Tymczasem już trzy miesiące wcześniej o Polakach pisał zdecydowanie przychylniej.

„Rezultaty Polaków są po prostu fantastyczne. Zwyczajnie rozwalają wszystko, co wejdzie im w drogę. Mają świetny wzrok i znakomite umiejętności strzeleckie i lubią strzelać do szkopów – co im wychodzi, i to jeszcze jak! Uwielbiają to i traktują jak świetny ubaw” – wspominał.

Kent, który pełnił także służbę jako dowódca 1 Polskiego Skrzydła Myśliwskiego, został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.

JB – stempel rp 2X96
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s