„Wierzę, że w ósmą rocznicę tragedii usłyszymy ostateczną odpowiedź, niezależnie, jaka będzie”!

Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydentckim (fot. PAP/Radek Pietruszka)

To nie my chcemy dzielić Polaków, odbierać prawa do demonstracji, modlitwy; to inni próbują organizować nasz kraj tak, by jedna jego część miała prawa, a inna, większa, dużo większa nie miała praw – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. – Wierzę, że w ósmą rocznicę tragedii staną tu pomniki i usłyszmy ostateczną odpowiedź, niezależnie od tego, jaka będzie. Wtedy – po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 – będziemy mogli powiedzieć „kończymy”. Bo zwyciężyliśmy – podkreślił.

Podczas uroczystości miesięcznicy katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że marsz przeszedł w ciszy. – Wydawało się, że to może zapowiedź jakiejś dobrej zmiany, na którą liczymy, której chcemy. Bo to nie my chcemy dzielić Polaków, to nie my chcemy odbierać komuś prawo do demonstracji, modlitwy, czczenia swoich świąt, czczenia tych, którzy na to czczenie zasługują – mówił Kaczyński. – My tego nie odmawiamy. To inni próbują organizować nasz kraj tak, by jedna jego część miała prawa, a inna, większa, dużo większa nie miała praw. To się nie uda – dodał.

„Zwyciężymy”

Jarosław Kaczyński przekonywał, że zdaje sobie sprawę niezrealizowania wszystkich obietnic, choć minęły już dwa lata rządów PiS. – To wszystko nie jest takie proste i łatwe, bo działamy w trudnych okolicznościach i ogromnym oporem. Ale idziemy do przodu – podkreślał.

Prezes PiS mówił, że ma nadzieję, że już w przyszłym roku w Warszawie staną pomniki poświęcone ofiarom katastrofy smoleńskiej. – Słyszymy coraz to nowe komunikaty i na pewno w tym momencie, w którym staną pomniki, a wierzę, że to będzie w 8. rocznicę tragedii, usłyszymy też tą ostateczną odpowiedź. Niezależnie od tego, jaka ona będzie. I wtedy – po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 – będziemy mogli powiedzieć „kończymy”. Bo zwyciężyliśmy. Ale póki nie zwyciężymy, to nie skończymy i nikt nie zdoła nam w tym przeszkodzić – zapewniał.

Zdaniem byłego premiera „Polska musi odzyskać godność po straszliwej kompromitacji”. – Ona musi być jakoś zamazana, w tym najlepszym tego słowa znaczeniu. Musi być zamazana, bo inaczej będzie częścią naszej historii i będzie nas obciążać. I w końcu będzie można ostatecznie powiedzieć: Polska jest krajem godnym. Naród polski jest godnym narodem i Polska jest poważnym państwem – podkreślił.

stempel rp 2X96
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s