„Mała afera reprywatyzacyjna z willą Jaruzelskiego w tle”!

Willa należała kiedyś do rodziny Przedpełskich (fot. PAP/Jakub Kamiński)

– Można powiedzieć, że sprawa willi dyktatora Wojciecha Jaruzelskiego to taka „mała afera reprywatyzacyjna”. Postanowiłem sprawdzić, w jaki sposób pan Jaruzelski wszedł w posiadanie majątku państwa Przedpełskich i ujawnić wszystkie nieprawidłowości – mówił w „Minęła dwudziesta” Jacek Ozdoba, radny PiS z warszawskiego Mokotowa.

Radny PiS Jacek Ozdoba zabiega o odebranie rodzinie Wojciecha Jaruzelskiego słynnej willi na Mokotowie. Według polityka, willa należy się przedwojennym właścicielom, którym została odebrana komunistycznym dekretem Bieruta. Monika Jaruzelska odpowiada, że w tej sprawie decydowało wiele procesów.

Tajemnice PRL

Ozdoba tłumaczył, że jego działanie wynika z wielu zapytań o losy „willi Jaruzelskiego”, jakie przez lata słyszał od mieszkańców stolicy. – Postanowiłem sprawdzić, w jaki sposób Wojciech Jaruzelski wszedł w posiadanie willi rodziny Przedpełskich. Inspiracją był dla mnie prof. Sławomir Cenckiewicz, który w piątek ujawnił notatki, jakie pisał kapitan Jaruzelski o walce z podziemiem niepodległościowym po 1945 r. W tych dokumentach, Jaruzelski nazywał polskich bohaterów i patriotów – bandytami i terrorystami – wyjaśniał radny PiS.

Jego zdaniem, sprawę posesji, którą w latach 70 przejął Jaruzelski, można określić „małą aferą reprywatyzacyjną”. Tyle, że w wykonaniu komunistów.

TVP – INFO/JB

stempel rp 2X96

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s