Hapoel Petah Tikwa wycofuje oskarżenia. Atak kibiców Legii „fake newsem”?

fot

Izraelski klub przyznał, że oskarżenia były jedynie spekulacjami, nie popartymi żadnym dowodem (fot. PAP/EPA/ALOIS FURTNER)
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Hapoel Petah Tikwa wycofał wcześniejsze oskarżenia wobec kibiców Legii Warszawa, którzy mieli pod Płońskiem napaść na piłkarzy klubu z Izraela – poinformowano na stronie mistrzów Polski. Ich przedstawiciele interweniowali w tej sprawie korespondencyjnie.

„Przedstawiciele klubu Hapoel Petah Tikwa w korespondencji z Legią Warszawa pisemnie potwierdzili, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to jedynie spekulacje nie poparte żadnymi dowodami. Po interwencji Legii Warszawa, Hapoel Petah Tikwa dokonał sprostowania wcześniejszej relacji” – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie mistrzów Polski.

Dwóch pracowników doznało drobnych otarć

Do ataku doszło w środę na terenie hotelu spa and sport resort w miejscowości Kępa, po meczu sparingowym rozegranym na pobliskim boisku między Hapoel Petah Tikwa a czwartoligowym MKS Ciechanów. Jak podawała wcześniej policja, w trakcie incydentu poszkodowanych zostało dwóch pracowników ekipy izraelskiego klubu, którzy doznali drobnych otarć. W piątek zatrzymano jedną osobę podejrzewaną o udział w ataku. Mężczyzna był przesłuchiwany; prowadzone jest dochodzenie dotyczące pobicia i kradzieży.

Ekipa Hapoel Petah Tikwa przebywa od czwartku w Izraelu. Po incydencie portal Israel National News, powołując się m.in. na relacje Hapoel Petah Tikwa pisał, że atak miał charakter antysemicki, a atakującymi byli zamaskowani fani klubu Legia Warszawa.

To nie kibice Legii Warszawa

Takiej wersji stanowczo zaprzeczył stołeczny klub. Podkreślił, że „po zapoznaniu się z faktami i po rozmowie z przedstawicielami MKS Ciechanów, nie widzi żadnych podstaw ani dowodów pozwalających twierdzić, że osoby biorące udział w zajściu były kibicami Legii Warszawa”.

W czwartek Centrum Szymona Wiesenthala zaapelowało do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o ukaranie Legii Warszawa za środową napaść pod Płońskiem. W liście do prezydenta UEFA, dyrektor ds. relacji międzynarodowych dr Shimon Samuels skrytykował atak, podkreślając, że incydent pod Płońskiem jest „wyraźnym naruszeniem dziesiątej z jedenastu wartości UEFA: szacunku”.

PAP/JB
stempel rp 2X96
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s