„Nowe nagrania pokazują hipokryzję Platformy Obywatelskiej”!

Wnętrze restauracji „Sowa i Przyjaciele” (fot. arch PAP/Marcin Obara)

– To Radosław Sikorski przekazał stery polskiej dyplomacji, po tym jak ustąpił ze stanowiska szefa MSZ. Mało tego, Sikorski bronił Grzegorza Schetyny jako odpowiedniego kandydata na stanowisko szefa MSZ, a na nagraniach słyszymy, jakie ma o nim zdanie. To jest hipokryzja rządzenia – powiedział Krzysztof Szczerski, komentując ujawnione przez portal tvp.info nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

Portal tvp.info ujawnił w niedzielę nowe nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele” z końca lutego 2014 roku. Na taśmach znalazła się rozmowa ówczesnego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z ówczesnym prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Goście zaproszeni do programu „Woronicza 17” skomentowali treść ujawnionych w niedzielę taśm.

Były szef MSZ za rządów Donalda Tuska, Radosław Sikorski w rozmowie z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem mówi otwarcie: Grzegorz Schetyna na premiera się nie nadaje, bo „ma knajacki styl lwowskiego żulika” brakuje mu charyzmy i nie ma żadnych poglądów.

Do słów Sikorskiego odniósł się jego klubu kolega, poseł Andrzej Halicki z PO: – Radosław Sikorski nadal jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Jeśli mówimy o nagraniach z restauracji „Sowy i Przyjaciele”, to nic z nich nie wynika – stwierdził Halicki, ale dodał, że „takim językiem nie powinno się rozmawiać”. – Minister Sikorski dosyć niechętnie odpowiada na infantylne pytania. Radosław Sikorski był w naszym rządzie ministrem spraw zagranicznych i to jest fakt – dodał. Posłowi PO odpowiedział Marek Suski z PiS. – Widzę, że bardzo zabolały nagrania, bo zaczyna pan stosować technikę odwracania uwagi. Jak przystało na „partię miłości”, to rzeczywiście stosuje ona język miłości. Pseudonim Grzegorza Schetyny brzmi „zniszczę cię”, więc sądzę, że nastąpi proces niszczenia Sikorskiego. W „partii miłości” krew się leje, działacze noże wbijają sobie w plecy. Taśmy ujawniają, jak kształtowana była polityka w Platformy Obywatelskiej – mówił Suski. W opinii prezydenckiego ministra prof. Krzysztofa Szczerskiego „poza wrażeniami estetycznymi dwie rzeczy są istotne”.

– To Radosław Sikorski przekazał stery polskiej dyplomacji, po tym jak ustąpił ze stanowiska szefa MSZ. Mało tego, Sikorski bronił Grzegorza Schetyny jako odpowiedniego kandydata na stanowisko szefa MSZ, a na nagraniach słyszymy, jakie ma o nim zdanie. To jest hipokryzja rządzenia. Sikorski wiedział, że Schetyna się nie nadaje na szefa MSZ, a mimo to bronił decyzji, aby go powołać – powiedział profesor Szczerski.

Treść nagrań bardzo stanowczo ocenił przedstawiciel ludowców, poseł Mirosław Maliszewski z PSL: Nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele” są kompromitujące dla Platformy Obywatelskiej. Apeluje o upublicznienie wszystkich nagrań – stwierdził.

Podobnego zdania jest poseł Kukiz’15 Jakub Kulesza dodał, „że wszystkie taśmy nagrane u Sowy i Przyjaciół powinny zostać ujawnione.

JB – stempel rp 2X96
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s