‚Daily Mail’: Nic dziwnego, że Polska chce miliardów od Niemiec

Podobny obraz

„6 milionów Polaków zostało zamordowanych przez nazistów. Miasta zostały zniszczone. Mieszkańców tego kraju uczyniono niewolnikami. Jak stara nienawiść niszczy harmonię UE… nic dziwnego, że Polska domaga się miliardów od Niemiec” – brzmi tytuł artykułu na portalu brytyjskiego „Daily Mail”, którego autorem jest Dominic Sandbrook.

Autor artykułu pisze w nim:

Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie

„Jeśli jakikolwiek kraj na świecie zasługuje na reparacje wojenne za cierpienie w zeszłym stuleciu, to z pewnością jest to Polska”.

Znalezione obrazy dla zapytania powstanie warszawskie

Sandbrook w swoim artykule pisze, że o ile dla Brytyjczyków II wojna światowa to historia o heroizmie, który zobaczyć można choćby w filmie „Dunkierka”, o tyle dla Polaków to koszmar, jakiego nie jest w stanie zaprezentować żaden film. Autor dodaje też, że Niemcy podczas wojny wymordowali 20 proc. ludności Polski – 6 milionów osób. Warszawa, Kraków czy Lublin stały się „płonącymi ruinami”. „Niemcy zrobili wszystko, aby zlikwidować cały naród, wymazać jego kulturę” – podkreślił.

Podobny obraz

Mimo, że w swoim artykule Sandbrook jest przeciwny reparacjom wojennym, to przyznaje, że jeśli jakiekolwiek kraj powinien je otrzymać, to jest to właśnie Polska.

dam/wpolityce.pl

JB – stempel rp 2X96

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s