To prawdziwa bomba! Odkryto raporty Jaruzelskiego z krwawych wypraw na Niezłomnych

Wojciech Jaruzelski ogłasza wprowadzenie stanu wojennego / youtube/print screen/TVP VOD

Profesor Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, opublikował w mediach społecznościowych raporty młodego Wojciecha Jaruzelskiego z jego wypraw na żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz Wolności i Niezawisłości. Jak dodał historyk, są tego „setki stron”. Sprawozdania pochodzą z końca 1946 r. i początku 1947 r.

Dobry dzień… Trzeci tydzień przebijam się przez akta LWP związane z fizyczną likwidacją Żołnierzy Niezłomnych! Jest tego tysiące… No i dzisiaj – teczka po teczce – 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. A tam… setki stron z kpt. Wojciechem Jaruzelskim w roli głównej – krwawy sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN 
– poinformował Sławomir Cenckiewicz.

Jak przyznał, znał opis kilku sprawozdań z książki Lecha Kowalskiego, ale okazało się, że materiału jest znacznie więcej. „Z niektórych dopiero ściągamy te postkomunistyczne zapory w postaci gryfów tajności. Po 28 latach III RP! W każdym razie, Kochani – mamy to!” – dodał.

I pomyśleć, że taki zbrodniarz miał państwowy pogrzeb, a Prezydent RP (Bronisław Komorowski – red.) żegnał go słowami: „żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski” 
– przypomniał prof. Cenckiewicz.

Cóż Jaruzelski symbolizował i dźwigał w historii Polski? Poza ofiarami, które miał na sumieniu… 
– napisał historyk.

Źródło: niezalezna.pl

JB – stempel rp 2X96
Reklamy
%d blogerów lubi to: