Jest zawiadomienie do prokuratury po słowach Grzegorza Schetyny!

 
Telewizja Republika
Jacek Wrona, były oficer Centralnego Biura Śledczego, złożył do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 127 i 128 kodeksu karnego w związku z niedawnymi słowami Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że „to Michał Szczerba 16 grudnia był organizatorem puczu”. „Mając na uwadze, że są to działania zmierzające do destabilizacji i destrukcji naszego państwa, zwracam się o niezwłoczne podjęcie przewidzianych prawem kroków” – pisze w zawiadomieniu Jacek Wrona.

Grzegorz Schetyna 14 lipca w rozmowie z dziennikarzami wprost nazwał wydarzenia z 16 grudnia 2016 r. „puczem” i dodał, że jego organizatorem był poseł PO, Michał Szczerba. W związku z tymi słowami przewodniczącego Platformy, wieloletni oficer CBŚ, Jacek Wrona, skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 127 i 128 dotyczącego próby „zmiany przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej” oraz „podjęcia działania zmierzającego bezpośrednio usunięcia przemocą organu konstytucyjnego”.

Poniżej przedstawiamy treść zawiadomienia wystosowanego przez Jacka Wronę:20106835_438456979874681_3369473289455845121_n_670

 

(źródło: profil Jacka Wrony na Facebooku)

Źródło: Facebook, telewizjarepublika.pl

JB – stempel rp 1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s