Książęca para William i Kate przyjeżdża do Polski. A w Belwederze niecodzienny widok…

https://i1.wp.com/niezalezna.pl/uploads/still2017/1500271965165987102384.jpg
foto: Wikimedia Commons/Brian Gratwicke

W trakcie rozpoczynającej się w dziś wizyty brytyjska para książęca zobaczy m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, ale także spotka się z przedstawicielami świata biznesu, kultury, sztuki i mediów. Polacy będą mogli spotkać parę książęcą Cambridge Williama i Kate w poniedziałek podczas ich spaceru po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

To jest wizyta przyjaźni i szacunku, ponieważ para książęca odwiedza Polskę nie z misja polityczną, bo ona nie prowadzi bieżącej brytyjskiej polityki. To raczej wyraz dobry relacji polsko-brytyjskich – powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Para książęca przyjedzie do Polski wraz ze swoimi pociechami – Jerzym Aleksandrem Ludwikiem, oraz Karoliną Elżbietą Dianą. Przybędą do Warszawy wczesnym popołudniem. W Warszawie William i Kate wraz z dziećmi zamieszkają w Belwederze. Drugi dzień wizyty w Polsce spędzą w Gdańsku. Wizyta zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencka. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire.

Kancelaria Prezydenta RP z tej okazji przygotowała specjalne atrakcje również dla dzieci księcia William i księżnej Kate. Na najmłodszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej czeka przygotowany pokój zabaw. Jeśli pogoda dopisze, dzieci będą mogły spędzić czas również w ogrodzie, gdzie postawiono zjeżdżalnie.

 *****

Około godziny 14 Prezydent Andrzej Duda i małżonka Agata Kornhauser-Duda powitają parę książęcą. Chwilę później wydadzą śniadanie z okazji wizyty pary książęcej Cambridge Williama i Kate. Około godziny 15 odbędzie się spacer po ogrodach Pałacu Prezydenckiego. O godzinei 15:15 para prezydencka pożegna parę książęcą.

Książę William i księżna Catherine przejdą pod pomnik Adama Mickiewicza. O godzinie 15:45 ma się odbyć wizyta prezydenta RP i małżonki oraz pary
książęcej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam spotkają się z weteranami.

O godzinie 20 Ambasada Brytyjska z okazji urodzin królowej Elżbiety II wyda przyjęcie. Udział w nim mają wziąć prezydent RP i jego małżonka oraz para książęca. Książę William ma wygłosić przemówienie.

pap/jb
stempel rp 1
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s