USA i Polska razem będą bronić wiary w Boga, rozwoju rodziny, pokoju i gospodarki

TYLKO U NAS 

Szef MON!

foto: pap

Najważniejsze jest to, iż prezydent Stanów Zjednoczonych zarysował wielki sojusz cywilizacyjny i powiedział (…), że razem będziemy bronili wiary w Boga, rozwoju rodziny, pokoju i gospodarki – zaznaczył Antoni Macierewicz podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Minister obrony narodowej ocenił pozytywne owoce wizyty Donalda Trumpa dla obronności Polski.

W Hamburgu z powodu zamieszek związanych z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych zostało rannych ponad 500 policjantów. Mówi się o największej od czasów wojny operacji policji i zderzeniu cywilizacji z jednej i drugiej strony Odry.

– Patrząc na to, co dzieje się po obu stronach Odry, ma się wrażenie, że to są dwie cywilizacje. Niemcy w dużym stopniu są już zalane lewactwem, zalane przez środowiska kontestujące wszelki ład społeczny – mówił minister.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, iż tłumy Polaków zgromadzone w Warszawie z entuzjazmem witały to, co prezydent Donald Trump mówił o naszej historii, chrześcijańskich korzeniach, wartościach, które nas łączą i których jesteśmy gotowi bronić.

Polityk wskazał, że po wielu rozczarowaniach teraz mamy poczucie, że jesteśmy razem nie tylko dla doraźnych, gospodarczych i militarnych celów, ale jesteśmy po tej samej stronie cywilizacyjnych dążeń, marzeń i wartości.

– Spodziewam się silnego sojuszu militarnego. Spodziewam się trwałej obecności wojsk amerykańskich, które już stacjonują i – jak powiedział prezydent Donald Trump – będą stacjonowały w Polsce tak długo, jak długo będą nam zagrażały zewnętrzne siły, które chcą zniszczyć naszą cywilizację. Spodziewam się także, że będziemy mogli dysponować amerykańską bronią – rakietami Patriot i Homar, które pozwalają wyprzeć jakiekolwiek zagrożenie. To jest decyzja amerykańskiego rządu – powiedział szef resortu obrony.

Gość Radia Maryja powiedział, iż kluczową, doraźną kwestią jest korzystanie z najnowocześniejszych technologii.

– Za duże pieniądze można kupić wszystko, ale na otrzymanie możliwości rozwoju najnowocześniejszych technologii i używanie ich we własnym przemyśle mają szansę tylko nieliczni. Poza Izraelem nikt na świecie nie ma takich możliwości, dlatego to jest sukces – zaznaczył polityk.

Jednak najważniejszą wartością wizyty prezydenta USA w Polsce jest zapowiedziany przez Donalda Trumpa sojusz cywilizacyjny.

– Z długofalowych spraw najważniejsze jest to, iż prezydent Stanów Zjednoczonych zarysował wielki sojusz cywilizacyjny i powiedział czego razem będziemy bronili: będziemy bronili wiary w Boga, rozwoju rodziny, pokoju i gospodarki – akcentował minister obrony narodowej.

Cała rozmowa z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem dostępna jest [tutaj].

RIRM/JB

stempel rp

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s