Serbia: wypadek polskiego autokaru z dziećmi. Jedna osoba nie żyje

 (fot. PAP/RTS/Toni Bedalov)

Jedna osoba zginęła we wtorek w wypadku wiozącego dzieci autobusu z polskimi numerami rejestracyjnymi w północnej Serbii – poinformowała serbska telewizja RTS. Do szpitali przewieziono cztery osoby. Ofiarą śmiertelną jest jeden z kierowców autokaru.

Do wypadku doszło na trasie Subotica – Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobus wypadł z trasy i przewrócił się na bok. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji, oraz trzech kierowców.

– Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca zmiennik, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd – poinformowała Anna Białek z poznańskiego biura podróży, który jest organizatorem wycieczki. Dodała, że sytuacja została opanowana, a zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Rannych przewieziono do szpitali w Nowym Sadzie, Suboticy i Vrbas.

Cztery osoby w szpitalu

– Podróżni oraz załoga zostali poddani rutynowym badaniom. Cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę – powiedziała Białek.

„Rozsypane ostre przedmioty”

Dodała, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni. – Prawa przednia opona jest przebita. Autokar prowadził doświadczony kierowca. Pojazd miał wszystkie badania i certyfikaty. Miał dwa lata, wykluczamy jakąś wadę czy usterkę, bo przed wyjazdem z Grecji był sprawdzany – podkreśliła Białek.

Z Polski wysłane zostały już autokary, które dojadą na miejsce ok. północy. – Pasażerowie są przewożeni obecnie do pobliskiej restauracji i hotelu, gdzie będą mieli zapewnione wyżywienie i schronienie – zapewniła Białek.

Polskie MSZ poinformowało, że osoby zaniepokojone losem bliskich mogą dzwonić pod numer kontaktowy +38163328456.

stempel rp
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s