Policja skierowała 44 wnioski do sądu po miesięcznicy smoleńskiej

fot

Według policji chodzi głównie o próbę zakłócenia legalnego zgromadzenia (fot. PAP/Rafał Guz)

Po wczorajszych obchodach 87. miesięcznicy smoleńskiej policja skierowała 44 wnioski do sądu o ukaranie w związku z wykroczeniami. Rzecznik komendanta stołecznego policji Sylwester Marczak powiedział, że chodzi głównie o próbę zakłócenia legalnego zgromadzenia.

Wśród uczestników kontrmanifestacji, zorganizowanej przez stowarzyszenie Obywatele RP, byli opozycjoniści z czasów PRL: Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec, Jan Lityński, Andrzej Celiński i poseł PO Stefan Niesiołowski.

Obecni byli też m.in. były premier Włodzimierz Cimoszewicz, lider KOD Krzysztof Łoziński, jego poprzednik Mateusz Kijowski, który boryka się z zarzutami w prokuraturze, a także politycy Nowoczesnej – Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

W trakcie poniedziałkowych manifestacji policja wylegitymowała 106 osób. W działaniach związanych z przygotowaniem zabezpieczenia brało udział 2,3 tys. policjantów.

– Ta liczba dotyczy tych, którzy brali udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia – czyli m.in. wystawienie barierek, zabezpieczenia w ruchu drogowym. Nie jest to liczba policjantów, którzy zabezpieczali bezpośrednio samo zgromadzenie i to, co się działo wokół zgromadzenia – dodał rzecznik komendanta stołecznego policji.

stempel rp
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s