Miesięcznice nie są uroczystościami partyjnymi. Wyszły z inicjatywy Klubów „Gazety Polskiej”

 
Telewizja Republika
– Biorą w nich udział politycy, którzy stracili tam najwięcej swoich przyjaciół i bliskich. Przez wiele lat miesięcznice obchodzone były w ciszy, spokoju i zadumie. Nie były angażowana w to policja, była tam tylko dla zabezpieczenia – mówił Adam Borowski.

Adam Borowski, opozycjonista w czasach PRL, a obecnie wydawca i szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, komentował w „Polsce na Dzień Dobry” wydarzenia, jakie ostatnio mają miejsce podczas miesięcznic smoleńskich na Krakowskim Przedmieściu.

– Miesięcznice nie są uroczystościami partyjnymi, tylko wyszły z inicjatywy Klubów „Gazety Polskiej”. Biorą w nich udział politycy, którzy stracili tam najwięcej swoich przyjaciół i bliskich. Przez wiele lat miesięcznice obchodzone były w ciszy, spokoju i zadumie. Nie były angażowana w to policja, była tam tylko dla zabezpieczenia – opowiadał Borowski.

Zauważył, że dopiero „od kwietnia 2016 roku pojawili się tam tzw. Obywatele RP, którzy na początku nie protestowali przeciwko tym miesięcznicom. Stali z hasłami o TK, o łamanie prawa itd”. – Na pytanie po co tu stoją w takim dniu i takim miejscu, odpowiadali, że to jest dzień, kiedy mogą przypomnieć Jarosławowi Kaczyńskiemu że łamie prawo. To była niewielka grupka. Dopiero w listopadzie przystąpili do gwałtownych działań – mówił.

Źródło: Telewizja Republika

JB – cropped-logo-1a1.png

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s