Prezydent Trump przybył do hotelu Marriott. Na trasie przejazdu witali go warszawiacy

Po powitaniu na lotnisku liczna kolumna z tzw. „Bestią”, czyli prezydencką limuzyną, przejechała ulicami Żwirki i Wigury (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prezydent Donald Trump wraz z małżonką Melanią Trump przybył w środę przed godz. 23 do warszawskiego hotelu Marriott. Na trasie przejazdu kolumnę prezydencką witali warszawiacy. Pojazdy z prezydenckiej kolumny, w tym „bestia”, w której podróżuje prezydent Trump, wjechały do garażu podziemnego.

Prezydent Donald Trump wraz z ubraną w zielony płaszcz pierwszą damą Melanią Trump po godz. 22:15 opuścili Air Force One, pozdrawiając zgromadzonych na płycie lotniska. Podczas powitania szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski wręczył bukiet kwiatów pierwszej damie USA. Wraz z parą prezydencką do Polski przybyła również córka Donalda Trumpa Ivanka Trump z mężem.

Po powitaniu na lotnisku liczna kolumna z tzw. „Bestią”, czyli prezydencką limuzyną, przejechała ulicami Żwirki i Wigury, Raszyńską i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott. „Bestia” z prezydentem i pierwszą damą wjechała na hotelowy podziemny parking. Na trasie przejazdu prezydenckiej kolumny Trumpa witali mieszkańcy Warszawy, wielu z nich robiło zdjęcia, niektórzy mieli amerykańskie flagi.

Teren wokół hotelu Marriott został odgrodzony, za barierkami również zgromadzili się warszawiacy, chcący zobaczyć Donalda Trumpa „na żywo”. Trump spędzi w Warszawie niecałą dobę.

Na lotnisku prezydenta USA witał także ambasador USA w Polsce. – „To zaszczyt powitać prezydenta Donalda Trumpa i Pierwszą Damę Melanię Trump w Polsce! To będzie dobra wizyta” – napisał na swoim profilu na Twitterze ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

stempel rp
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s