Konferencja z udziałem prezydentów. Pada pytanie o „wolność mediów”, a w odpowiedzi nokaut prezydenta Dudy!

fot: YT fot: YT

Media zaprzyjaźnione, w Polsce i za Oceanem, działają według jednego schematu. Przykład mieliśmy tego wyraźny podczas krótkiej konferencji prasowej prezydent Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, która odbyła się tuż po rozmowie obu prezydentów.

Jeden z amerykańskich dziennikarzy, poddał w wątpliwość wolność mediów w Polsce, wskazując jednocześnie, że odpowiedzialność za ten stan ponosi partia rządząca. Natychmiast zareagował prezydent Duda wskazując, na konkretnym przykładzie akcji w redakcji „Wprost”, że był to problem w latach rządów PO-PSL

Amerykańskiego prezydenta zapytano o znany z Twittera film, zmontowany z zawodów wrestlingu (prezydent Trump atakuje i powala na ziemię człowieka z logo stacji CNN na twarzy), Donald Trump stwierdził, że CNN jest stacją, która nadaje fake news,y i jest to poważny problem. Dodał, że podobnie działa NBC.

 

– W Stanach Zjednoczonych chcemy mieć uczciwą, wolną – ale przede wszystkim uczciwą prasę. Nie chcemy mieć fałszywych wiadomości – zaznaczył amerykański prezydent.

Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce jest niezwykle ważnym wydarzeniem, nie tylko dla naszego kraju. To umocnienie pozycji Polski i całej inicjatywy Trójmorza. Nie wszyscy są zadowoleni, że do niej doszło. Dzisiejsza konferencja prasowa pokazała, że określone środowiska, które do dziś nie są w stanie pogodzić się z wynikami wyborów – tak w USA, jak w Polsce – gotowe są na każdą próbę, zakrzyczenia pozytywnych wydarzeń.

Domyślać się można, że nawet gdyby prezydent Trump, postanowił sprzedać nam gaz za pół ceny, nasza lokalna totalna opozycja wraz ze wspomnianymi mediami, uznałyby ten fakt, za wrogi i niekorzystny.

Za:PAP/JB

stempel rp

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s