„Ramirez” nie upilnował 107 kg marihuany. Gang stracił miliony

fot

Marihuana była ukryta w garażu (fot. CBŚP)

107 kilogramów marihuany wartej co najmniej 3,2 mln złotych przechowywał w swoim garażu w Bardzie Śląskim 34-letni Jakub B. ps. Ramirez, zatrzymany przez funkcjonariuszy jeleniogórskiego CBŚP. Mimo groźnie brzmiącego pseudonimu, gangster był tylko magazynierem jednego z gangów zajmujących się handlem narkotykami.

Policjanci jeleniogórskiego CBŚP od kilku miesięcy rozpracowują jeden z gangów zajmujący się handlem narkotykami na ogromną skalę. Z ich ustaleń wynikało, że grupa ta w ostatnim czasie kupiła znaczną partię marihuany. Narkotyk miał być przechowany na terenie posesji jednego z członków grupy. Wkroczyli więc pod wytypowany adres wespół z urzędnikami dolnośląskiego USC.

Odlotowa szafa

Magazynierem grupy okazał się 34-letni Jakub B. ps. „Ramirez”. Mężczyzna miał pilnować towaru należącego do gangu. Jednak jak się okazało, nie wykazał się zbyt wielką pomysłowością. Policjanci odnaleźli bowiem paczki z marihuaną w szafie znajdującej się garażu.

Narkotyki były zapakowane próżniowo w foliowe torby. Tak przygotowane pakunki miały utrudnić wykrycie marihuany przez psy policyjne. Jednak było ich tak dużo, że nie sposób było ich nie odnaleźć. Wygląda na to, że grupa bała się trzymać towar w kilku miejscach.

W sumie funkcjonariusze znaleźli 107 kilogramów marihuany o wartości ponad 3,2 mln zł. „Ramirez” został zabrany do Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie usłyszał zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających, za co grozi do 12 lat więzienia. Trafił na 3 miesiące do aresztu.

JB – LOGO-11a
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s