PO nakłania prezydent Warszawy do stawienia się przed komisją ds. reprywatyzacji

fot. pap

Platforma Obywatelska nakłania Hannę Gronkiewicz-Waltz, by stawiła się przed komisją weryfikacją ws. stołecznej reprywatyzacji. Szef klubu PO Sławomir Neumann stwierdził, że brak przedstawiciela miasta podczas obrad komisji jest niekorzystny. Przyznał też, że PO rozmawiała na ten temat z prezydent Warszawy.

Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki pozytywnie odbiera ten zwrot.

 Widać zmianę stanowiska co bardzo mnie cieszy (…). My też chcielibyśmy  nawet z opozycją toczyć taki zacięty dialog na temat tego jak państwo ma wygrywać  z grupami przestępczymi, bo niestety  przez mafię reprywatyzacyjną Polska została upokorzona i chciałbym również w opozycji mieć partnera żeby rozmawiać o tym  co zrobić, aby Polska jak ten znokautowany bokser mogła się podnieść i dalej wygrywać ważne bitwy dla naszego państwa – powiedział Patryk Jaki.

Hanna Gronkiewicz-Waltz odmawia stawiennictwa przed komisją weryfikacyjną, powołaną przy ministerstwie sprawiedliwości, kwestionując jej konstytucyjność. Przed naczelnym sądem administracyjnym domaga się rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego między ratuszem a komisją.

PAP/JB

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s