Apeluję do ciebie byś zamilkł i nie szkodził Polsce!

Krzysztof Wyszkowski do Wałęsy!

Lech Wałęsa oszukał nie tylko mnie, ale także dużą rzeszę polskiego społeczeństwa mówi w wywiadzie dla PAP legendarny działacz opozycyjny z czasów PRL, Krzysztof Wyszkowski.

Lechu proszę cię w imię szacunku do Polski i Polaków, zaniechaj szkodzenia i wreszcie zamilcz, przestań szkodzić Polsce zaapelował.

IPN umorzył śledztwo ws. podrobienia przez SB, na szkodę Lecha Wałęsy dokumentów w jego teczce personalnej i teczce tajnego współpracownika „Bolka”. Zdaniem Wyszkowskiego to zdecydowanie negatywna wiadomość dla byłego prezydenta. – On sam zdawał sobie z tego sprawę, bo już wcześniej powiedział, że zrywa stosunki z IPN i prokuraturą oraz że odmawia jakiejkolwiek współpracy – przypomina. Zdaniem byłego opozycjonisty taka linia obrony „nie przystoi Nobliście, osobie publicznej, uwielbianej niegdyś przez Polaków i która domaga się szacunku”.

Wyszkowski przypomina, że współpracował z Wałęsą, był m.in. w jego sztabie wyborczym w trakcie kampanii prezydenckiej, ale dziś ocenia, że „było to jego osobistym błędem i poczuwa się do winy”.

Zaniepokojenie rozmówcy PAP budzą zapowiedzi Wałęsy, że ten pojawi się na kontrmiesięcznicy smoleńskiej 10 lipca. Ma on za sobą osoby, które nadal go wspierają w antypolskiej działalności tacy jak na przykład Donald Tusk. Ludzie, którzy usiłują blokować Marsze, to osoby związane z SB. Lech Wałęsa wraca do swojej przeszłości mówi Wyszkowski.

Były opozycjonista zwraca się do Wałęsy, by przeprosił i apeluje

„Lechu przyjaźniliśmy się tyle lat. Proszę cię w imię szacunku do Polski i Polaków, zaniechaj szkodzenia i wreszcie zamilcz. Przestań szkodzić Polsce”.

wiadomosci.onet.pl
fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

JB – LOGO-11a

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s