Zajmowała się Amber Gold. Prok. Kijanko chce przejść w stan spoczynku!

Kijanko była dwukrotnie wzywana na świadka przez komisję śledczą (fot. Flickr/ tomasz przechlewski)

Prokurator Barbara Kijanko złożyła wniosek o przeniesienie w stan spoczynku z powodów zdrowotnych. Kijanko była referentem prowadzącym w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz sprawę Amber Gold w pierwszej fazie postępowania, po zawiadomieniu KNF pod koniec 2009 r.

– Upłynął rok od momentu, gdy prokurator przebywa na zwolnieniu lekarskim. Przedłożyła ona kolejne zwolnienie i jednocześnie złożyła wniosek o przeniesienie w stan spoczynku z powodów zdrowotnych – powiedziała w piątek Grażyna Wawryniuk, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Prok. Barbary Kijanko była prokuratorem referentem prowadzącym sprawę Amber Gold. Dwukrotnie wzywana była na świadka przez komisję śledczą i nie stawiała się, przedkładając zwolnienia lekarskie. Jej kolejne przesłuchanie komisja zaplanowała na

Komisja pyta biegłych

Komisja zdecydowała o zasięgnięciu opinii w sprawie jej zdrowia. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Szczecinie stwierdzili, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, by Kijanko stanęła przed komisją śledczą.

– Skierowaliśmy do dyrektora oddziału ZUS w Gdańsku prośbę w trybie ustawy o prokuraturze o wydanie orzeczenia mówiącego, czy prokurator jest trwale niezdolna do pełnienia obowiązków, czy też nie. Będziemy czekać na to orzeczenie przed nadaniem biegu wnioskowi o przeniesienie w stan spoczynku – powiedziała Wawryniuk.

LOGO-11a
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s