Wałęsa vel Bolek, chce blokować miesięcznicę!

Ryszard Majdzik: „Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków”!

Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków – powiedział w programie „Minęła dwudziesta” Ryszard Majdzik, działacz opozycji demokratycznej w PRL, komentując plany Lecha Wałęsy, który chce brać udział w blokowaniu miesięcznicy smoleńskiej.Dla mnie ten człowiek – agent SB – robi wszystko, by prawda o tragedii smoleńskiej, zamachu smoleńskim nie wyszła na jaw. On robi pracę dla Putina, dla Rosji, nie dla Polski. Wszystko co robią Frasyniuk i Wałęsa robią na zlecenie mediów rosyjskich i niemieckich – powiedział Majdzik.

Wstydzę się tego człowieka. Jest niegodny Polski i Polaków. Nosi w klapię Matkę Boską i chce karać ludzi, którzy się modlą. (…) To człowiek wyzuty ze wszystkiego, wyzuty z sumienia. Niegodny bycia Polakiem – dodał.

Dlaczego, zdaniem Majdzika, Rosja wpływa na rzeczywistość polityczną w Polsce? Rosja się boi, by prawda o smoleńsku wyszła na jaw. Antoni Macierewicz miał w pełni racje. (…) Poprzedni rząd wykonywał wszystko pod dyktando Rosji — stwierdził.

Adam Borowski przekonywał, że blokowanie legalnej manifestacji w miesięcznicę smoleńską mają za zadanie zniszczenie wizerunku tych uroczystości. Chcą to Polakom zohydzić, by Polakom Smoleńsk kojarzył się z awanturą – stwierdził.

Borowski zaapelował też, by sądy w Polsce działały szybciej i sprawniej. Nie może być tak, że pewna grupa obywateli z hasłami obrony demokracji na ustach będzie nam uniemożliwiała korzystanie z dobrodziejstw demokracji – powiedział.

Jego zdaniem, obecność Lecha Wałęsy na proteście przeciwko miesięcznicy smoleńskiej ma służyć zwróceniu uwagi zachodnich mediów. Znamy założenia opozycji – ulica i zagranica. My nie powinniśmy się tego bać, co będzie o nas mówić zagranica. Państwo teoretyczne przestało istnieć, zaczęło działać państwo prawa – stwierdził legendarny opozycjonista.


tvp.info, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl/TVP.info

JB LOGO-11a

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s