PO bierze odpowiedzialność za gigantyczne złodziejstwo!

0003so912u3wbub2-c122-f4FOTO: YT

DCMftEzXoAAqAKf


„W każdej dojrzałej demokracji, każdy polityk albo jego rodzina, który dorobił się na szmalcownictwie, byłby na marginesie polityki. Polska musi wygrać z tą grupą przestępcza, która rozkradła majątek narodowy” – mówił Paryk Jaki w TVP Info.

Wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej, która bada sprawę reprywatyzacji w Warszawie gościł dziś w TVP Info. Podkreślał, że Komisja w dalszym ciągu, mimo nałożenia kary grzywny na Hannę Gronkiewicz-Waltz będzie wzywać ją do stawiennictwa.

„Będzie kolejne wezwanie i będą kolejne kary dla tych, którzy nie stawią się przed Komisją Weryfikacyjną. Chcemy udowodnić, że Polska może być krajem dla wszystkich, a nie tylko kilku beneficjentów”

– mówił Jaki.

Gdy prowadzący zapytał go o to, czego powinna się obawiać prezydent Warszawy, odpowiedział, że przede wszystkim pytań o ul. Noakowskiego 16.

„W każdej dojrzałej demokracji, każdy polityk albo jego rodzina, który dorobił się na szmalcownictwie, byłby na marginesie polityki. Polska musi wygrać z tą grupą przestępcza, która rozkradła majątek narodowy.”

– dodawał wiceminister.

Podczas rozmowy podkreślał także, że zeznania świadków, którzy pojawili się już przed Komisją są sprzeczne z tym, o czym przekonywała Gronkiewicz-Waltz. Twierdziła bowiem, że o całej sprawie nie miała pojęcia. Przewodniczący Komisji jasno stwierdził:

„Platforma Obywatelska bierze odpowiedzialność za gigantyczne złodziejstwo w Warszawie.”

Zauważył również:

„Prawnicy mówią, że złodziejstwo w Warszawie było zgodne z prawem, a Komisja, która chce to wyjaśnić jest niezgodna z prawem. Jeżeli ma tak wyglądać państwo, to ja nie chcę takiego państwo.”

TVP Info/JB LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s