Akcja specjalna CBA. Zatrzymano dwie osoby za korupcję w przemyśle obronnym

ZNÓW ZATRZYMANIA ZA KORUPCJĘ!

Zatrzymani byli w trakcie negocjacji zakupu maszyny za 380 tys. euro.(fot. cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w Warszawie dwóch pracowników logistyki z zakładów Radwar. Stało się to tuż po przyjęciu przez nich łapówki. Akcję przygotowano we współpracy z Żandarmerią Wojskową.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA przy współpracy z elbląską żandarmerią ustalili, że w jednej ze spółek wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej – PIT RADWAR SA może dochodzić do korupcji.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura powiedział, że podejrzenia dotyczyły zakupów maszyn, urządzeń i części do nich realizowanych przez zatrudnionych tam zaopatrzeniowców-logistyków.

– CBA rozpoczęło operację specjalną, w wyniku której agenci zatrzymali dwóch pracowników zbrojeniowej spółki w chwilę po przyjęciu gotówki stanowiącej nielegalną prowizję za zakupy części – powiedział Kaczorek. Zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, która ma im postawić zarzuty korupcyjne. Według CBA zatrzymani byli w trakcie negocjacji innego zakupu – maszyny kosztującej ok. 380 tys. euro. Dla siebie mieli żądać łapówki w kwocie nie mniejszej niż 5 proc. wartości zakupu – przynajmniej 19 tys. euro.

PAP/JB
LOGO-11a
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s