Dziennikarze CNN zwolnieni za „fake news” na temat prezydenta Trumpa!

BARDZO DOBRZE!

fot: YT fot: YT

22 czerwca br. na stronach CNN.com pojawił się tekst, w którym znalazła się informacja o potajemnym spotkaniu ówczesnego doradcy prezydenta elekta Donalda Trumpa pana Scaramucciego z Kiriłem Dmitrijewem, szefem państwowego Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF).

W materiale podano również, że miejscem rozmowy było światowe Forum Ekonomicznego w Davos a jej tematem możliwości zniesienia amerykańskich sankcji, nałożonych na rosyjskie firmy i osoby prywatne.

Artykuł wywołał spore zamieszanie i krytykę środowiska skupionego wokół prezydenta elekta, w związku z tym, przeprowadzono w redakcji wewnętrzne dochodzenie. W jego wyniku, CNN wycofała tekst i zamieściła stosowne przeprosiny. Pan Scaramucci przyjął je, a trzej autorzy artykułu – w tym reporter śledczy z nagrodą Pulitzera Eric Lictblau – zmuszeni zostali do odejścia.

Prezydent Trump, w swej wypowiedzi na Twitterze zauważył, że amerykańskich mediów, podających tzw. „fake news” jest więcej: ”CNN zostało przyłapane na kłamstwie. A co z innymi stacjami NBC, CBS i ABC? Co z upadającymi „New York Timesem” i „Washington Post”? To wszystko kłamliwe media”.

Za:tvp.info

JB LOGO-11a

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s