Być może ktoś chce, by Polacy zobaczyli bijatykę na Krakowskim Przedmieściu

L-1A
foto:RPD

Ktoś być może chce, by Polacy zobaczyli bijatykę na Krakowskim Przedmieściu, by obraz pięknego comiesięcznego upamiętnienia katastrofy smoleńskiej został wypaczony – mówi Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”, która ukaże się w środę. Z prezydentem RP rozmawiali Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz.

Jak Pan ocenia próby zablokowania Marszów Pamięci, odwiedzin grobu śp. Pary Prezydenckiej na Wawelu? Jaki jest cel eskalowania takich działań?

Osobiście jest to dla mnie bardzo smutne. Byłem współpracownikiem Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale także przyjacielem, znajomym bardzo wielu tych, którzy z nim zginęli. Jako głowa państwa odrzucam takie zachowanie. Nie pojmuję, jak można zakłócać nabożeństwo, nawiedzenie grobu bliskich, jak można szydzić i kpić z bólu innych, z potrzeby upamiętniania zmarłych. Uważam, że jest to wielka prowokacja nakierowana na jakiś cel polityczny.

Jaki?

Być może wywołanie zamieszek, podczas których dojdzie do ostrych starć. Tego nie wiem, ale obserwując dynamikę tych działań, nie mogę tego wykluczyć. Jednocześnie doceniam policję, która w tych bardzo trudnych chwilach zachowuje się w sposób wyważony, spokojny, ale skuteczny.

Czy to oznacza, że być może już niebawem działania choćby tzw. Obywateli RP przyjmą jeszcze bardziej radykalne formy i dojdzie do zamieszek?

Myślę, że również takiego scenariusza nie możemy wykluczyć. Ktoś być może chce, by Polacy zobaczyli bijatykę na Krakowskim Przedmieściu, by obraz tego pięknego comiesięcznego upamiętnienia został wypaczony.

Cały wywiad z Andrzejem Dudą w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”, dostępnym w punktach sprzedaży od środy 28 czerwca.

LOGO-11a
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s