Polscy turyści uciekają przed pożarami w Hiszpanii

Ponad 300 osób zostało ewakuowanych (fot. PAP/EPA/JESUS DIGES )

61 Polaków wypoczywających w hiszpańskim regionie Costa de la Luz w miejscowości Mazagón zostało ewakuowanych z powodu pożaru pobliskiego lasu – poinformowało MSZ. Nikt nie został poszkodowany.

W sumie w niedzielę wywieziono około 2000 osób z placu kempingowego, schroniska turystycznego i kilku wsi w regionie Moguer – podały lokalne władze. Pożar sprawił, że kilka dróg było nieprzejezdnych.

Wśród ewakuowanych znaleźli się także polscy turyści.

„Nikt z grupy polskich turystów nie został poszkodowany. 46 osób zostało przewiezionych do ośrodka sportowego w miejscowości Mazagon, natomiast 11 osób we własnym zakresie udało się do okolicznych miejscowości. Konsul dyżurny pozostaje w stałym kontakcie z rezydentką biura podróży oraz miejscową policją” – podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

W tej części Hiszpanii wprowadzono pierwsze, czyli maksymalne zagrożenie pożarowe. W walce z żywiołem w niedzielę wieczorem uczestniczyło ok. 550 strażaków i żołnierzy, do akcji skierowano także 21 samolotów gaśniczych i śmigłowców.

Gaszenie pożaru jest utrudnione przez bardzo ciepły wiatr wiejący ze zmiennych kierunków – poinformowała Susana Diaz, szefowa władz regionu Andaluzja, cytowana przez agencję dpa.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana. Władze nie wykluczają celowego podpalenia lub mimowolnego zaprószenia ognia – podkreśliła Diaz. Jak dodała, najbardziej niebezpieczna sytuacja panuje w okolicach parku narodowego Donana – jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski.

Ogień pojawił się w okolicach Moguer w prowincji Huelva na południowym zachodzie Hiszpanii w sobotę wieczorem. W związku z falą upałów większość Hiszpanii jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby.

Gigantyczny pożar w Hiszpanii. Ogień zagraża słynnemu parkowi.

JB LOGO-11a
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s