„Afera policka”. CBA zatrzymało 10 osób, w tym dwóch działaczy PO..!

Wobec wszystkich zatrzymanych skierowano wnioski o areszt (fot. Wikipedia/Mateusz War/tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

CBA zatrzymało we wtorek 10 osób w związku z aferą w Zakładach Chemicznych w Policach. Wobec wszystkich wystosowane zostały wnioski o areszt. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj działacze Platformy Obywatelskiej i były prezes Zakładów Chemicznych w Policach.

– Chodzi między innymi o członka zarządu zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej Macieja G. i jednego z działaczy lokalnych, który do niedawna miał kierować strukturami Platformy Obywatelskiej w Stargardzie – powiedziała na antenie TVP Info dziennikarka Anita Gargas, autorka magazynu śledczego emitowanego na antenie TVP1.

– Zakłady Chemiczne w Policach to bardzo ważna gałąź grupy Azoty. Fakt, że funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego dnia 10 osób wskazuje, że ta afera będzie zataczać szersze kręgi – dodała.

Wobec wszystkich zatrzymanych skierowano wnioski o areszt. Wśród zatrzymanych są członkowie zarządu Zakładu Chemicznego w Policach, m.in. były prezes.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty.

„Śledztwo jest wielowątkowe” –  zaznaczył. Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce – mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

JB LOGO-11a
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s