Rusza proces, który Matthew Tyrmand wytoczył spółce Agora! Redaktor domaga się wpłaty pieniędzy na cel charytatywny

 

fot: YT fot: YT

Po publikacji, w maju 2016 r., tekstu w „Gazecie Wyborczej”, w którym podpisany pod nim red. Piątek, napisał m.in., że komentator polityczny red. Matthew Tyrmand „był człowiekiem” Donalda Trumpa, redaktor z Nowego Jorku pozwał wydawcę wspomnianej gazety – spółkę medialną Agora. Tyrmand domaga się przeprosin i przekazania 50 tys. zł na cele charytatywne.

Przed warszawskim sądem okręgowym, ruszył właśnie proces w tej sprawie. Pierwszego dnia przewidziano przesłuchanie dwóch świadków, m.in. współpracującego z Tyrmandem dziennikarza śledczego Jamesa O’Keefe.

W rozmowie z PAP, pan Tyrmand wskazał na kłamstwa zawarte we wspomnianym tekście i podkreślił, że jego zdaniem, istnieje związek między jego publikacją a śledztwem, jakie on, wspólnie z dziennikarzem śledczym Jamesem O’Keefe, „prowadził ws. finansowania Komitetu Obrony Demokracji (KOD) przez fundację miliardera George’a Sorosa Open Society Foundation (OSF), która, według Tyrmanda, jest „światową siecią think tanków, do której w Polsce należą Fundacja Stefana Batorego i Helsińska Fundacja Praw Człowieka”.

Za:rp.pl

LOGO-11a

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s