Obrzydliwa i pełna kłamstw, internetowa petycja do papieża Franciszka, w sprawie Ojca Rydzyka

Znalezione obrazy dla zapytania papież Franciszek

 

Trudno nie przypuszczać, że inicjatywa, która zaistniała w Internecie ok. 10 dni temu – internetowa zbiórka podpisów pod petycją do Papieża Franciszka o „ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji” – jest swego rodzaju uderzeniem uprzedzającym ujawnienie tzw. taśm ks. Sowy.

Podpisany, jako twórca listu – Adam N., apeluje o zdyscyplinowanie i powrót na łono Kościoła ojca dr Tadeusza Rydzyka, redemptorysty, który stworzył: pierwsze i jedyne w Polsce ogólnopolskie radio katolickie z zasięgiem na cały świat; jedyną w Polsce, niezależną, katolicką telewizję; Wyższą Szkołę Społeczną i Medialną – kształcącą nowe kadry polityków, dyplomatów, dziennikarzy, filmowców w duchu Ewangelii oraz odpowiedzialności za słowa i dzieła podejmowane; sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wraz z kaplicą pamięci poświęconą Polakom Ratującym Żydów. Doprawdy tyle okropnych, politycznych inicjatyw a wszystko w dodatku za pieniądze społeczne, do których lewactwo nijak dobrać się nie może. W przeciwieństwie do wspomnianego księdza Sowy, o. dr Tadeusz Rydzyk nie „załatwia” dotacji i fundacji w knajpach mniej, lub bardziej ekskluzywnych. Nie robi sobie selfie z zaprzyjaźnionymi dziennikarkami czy politykami totalnej opozycji. To też oczywisty skandal, który należy niezwłocznie powstrzymać.

Wstrętny jest swą obłudą wspomniany apel. Wiele w nim złych i kłamliwych słów. Każde zdanie tryska jadem nienawiści, co szczególne, zwłaszcza wobec artykułowanej w nim troski o katolicki charakter Radia Maryja i chrześcijańskie wartości.

„Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści” – grzmi pan Adam N., któremu wypada pogratulować wyczucia chwili. Niezależnie od intencji przyświecającej pisaniu tego apelu, jego treść jest po prostu obrzydliwą manipulacją i doskonale wpisuje się w szereg działań totalnej opozycji.

Za:rp.pl

LOGO-11a

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s