Strategia HGW: nie chcecie mojego burmistrza, to zrobię go komisarzem

DCMftEzXoAAqAKf
foto: archiwum

Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny jasno stwierdził, że Ilona Soja-Kozłowska została wybrana na burmistrza Białołęki nielegalnie, dlatego musiała przestać pełnić tę funkcję. Powołana obecnie jako komisarz powinna wprowadzić w dzielnicy porządek. Jednak czy tak będzie, skoro jest skonfliktowana z połową rady dzielnicy? 

Od ponad roku na warszawskiej Białołęce trwał spór prawny o to, kto jest prawowitym burmistrzem dzielnicy. Wyrok NSA jasno stwierdził, że faworytka prezydent Warszawy Ilona Soja-Kozłowska została wybrana nielegalnie, dlatego musiała przestać pełnić tę funkcję. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz jak lwica walczyła o Soję-Kozłowską, by posadzić ją w fotelu burmistrza. Przeszkodzili jej w tym radni PO, którzy na sesji rady dzielnicy jasno opowiedzieli się za powołaniem komisarza. W tej sytuacji prezydent Warszawy na komisarza powołała… właś­nie Ilonę Soję-Kozłowską.

– Prezydent Warszawy po raz kolejny udowadnia, że dla niej i dla PO liczą się tylko stołki, a nie dobro dzielnicy – mówi „Dodatkowi Mazowieckiemu” Wiktor Klimiuk, przewodniczący rady dzielnicy. – Na komisarza została wybrana osoba, której kandydatura została odrzucona przez radę dzielnicy. To pokazuje, że pani Soja-Kozłowska nie będzie w stanie zgromadzić większości w radzie dzielnicy. Taka postawa Hanny Gronkiewicz-Waltz oznacza, że ignoruje ona kompletnie radę dzielnicy i zamierza z jej pominięciem sterować urzędem z pomocą swoich komisarzy – dodaje Wiktor Klimiuk.

Więcej w dzisiejszym Dodatku Mazowieckim „Gazety Polskiej Codziennie”.

GPC.PL
LOGO-11a
Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s