Ważne słowa prezydenta Dudy o wizycie Donalda Trumpa w Polsce. Przeczytajcie!

fot: FB fot: FB

W czasie pobytu w Zagrzebiu, prezydent Andrzej Duda, podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović poinformował, że szczyt państw Trójmorza został przeniesiony z Wrocławia do Warszawy a jego gościem będzie prezydent USA Donald Trump. Współgospodarzami szczytu będą Polska i Chorwacja.

Prezydent Duda, mówiąc o obecności na szczycie amerykańskiego prezydenta, wspomniał o swoim dwukrotnym, skierowanym do niego zaproszeniu i dodał, że zrobiła to również prezydent Grabar-Kitarović, która „poczyniła wiele starań w tym kierunku, żeby prezydent Donald Trump spotkał się w ramach inicjatywy Trójmorza z państwami Europy środkowej”.

Prezydent zapowiedział intensywne działania dla poprawy współpracy gospodarczej i biznesowej między Polską i Chorwacją. Mówił również o nadziejach na obecność chorwackich żołnierzy w siłach NATO, które stacjonują w Orzyszu.

Polski prezydent podkreślił, że mają wspólne – z prezydent Chorwacji -spojrzenie na sytuację UE: „Obydwoje jesteśmy absolutnie przekonani, że Europie dzisiaj potrzebna jest spójność i solidarność, że absolutnie czymś, na co się nie godzimy, jest jakiekolwiek dzielenie UE na Unie Europejskie różnych prędkości”.

NYT.COM

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s