Frasyniuk naruszył prawo podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej

fot. PAP/Rafał Guz

Władysław Frasyniuk podczas sobotnich obchodów miesięcznicy smoleńskiej naruszył prawo; on wpisuje się w retorykę osób blokujących, rzucających się pod samochody ludzi – mówił w poniedziałek Paweł Kukiz komentując wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu.

W sobotę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej. Wśród kontrmanifestujących był b. opozycjonista Władysław Frasyniuk, który – jak podała policja – odpowie z naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grożą za to nawet 3 lata więzienia.

„Pan Frasyniuk naruszył prawo, bo wpisuje się w retorykę tych blokujących, rzucających się pod samochody ludzi” – mówił Paweł Kukiz w poniedziałek w TVN24.

Jak dodał, na Krakowskim Przedmieściu grupa ludzi blokowała manifestację, która był zgodna z prawem.

„Gdybym ja usiadł podczas manifestacji LGBT na ulicy, to policja również miałaby pełne prawo ściągnąć mnie z tej ulicy. A gdybym się szarpał z policjantem, powinny być mi postawione zarzuty” – oświadczył.

W sobotę 10 czerwca wieczorem podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był min. Władysław Frasyniuk, który – jak podała policja – odpowie z naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to nawet 3 lata więzienia.

PAP/ LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s