Platforma Obywatelska zamieniała państwo w wielkie żerowisko

Politycy o podsłuchach z restauracji (fot. PAP/Jakub Kamiński)

TVP Info publikuje kolejne fragmenty nagrań z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Nagrania w programie „Minęła 20” skomentowali politycy.

– Z tych nagrań wynika to, o czym mówiliśmy od dawna. Platforma Obywatelska zamieniała państwo w wielkie żerowisko – mówiła na antenie TVP Info Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. Dodała, że to, co łączy działaczy Platformy Obywatelskiej to „kasa, to dojenie państwa”.

– (Nie wypada) mówić o innych, że zrobili sobie z Polski żerowisko w sytuacji, w której mamy za chwilę panią poseł minister Sadurską w PZU – ripostował Jan Filip Libicki z Platformy Obywatelskiej.

TVP Info publikuje kolejne fragmenty nagrań z podsłuchów w restauracji „Sowa & Przyjaciele”.

– Rzeczywiście istniał jakiś nieformalny sposób mianowania funkcjonariuszy państwowych i osób, które pełniły funkcje w spółkach skarbu państwa i z tego widać, że to było działanie poza ówczesnym premierem – mówił z kolei Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej.

– Porażające najbardziej jest to, że ci dżentelmeni rozmawiają o kasie, w ogóle nie rozmawiają o Polsce – ocenił Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

Afera podsłuchowa wybuchła w czerwcu 2014 r. po publikacji w tygodniku „Wprost”. Na nagraniach z kilku warszawskich restauracji znalazło się kilkudziesięciu polskich polityków, urzędników oraz biznesmenów.

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s