„Jedziemy z Opolem?” „Ja mogę robić za małpę”!

NASZ NEWS!

Rozbudowa Elektrowni Opole(fot. Wikipedia)

Przy stole w restauracji „Sowa i Przyjaciele” zapadały decyzje dotyczące bezpieczeństwa energetycznego państwa, które następnie wprowadzano w życie. Zaczynamy od publikacji nowych fragmentów taśm z rozmów księdza Kazimierza Sowy z ówczesnym rzecznikiem rządu Donalda Tuska Pawłem Grasiem i ministrem skarbu państwa Włodzimierzem Karpińskim.

Luty 2014 r. Donald Tusk i minister skarbu Włodzimierz Karpiński uczestniczą w inauguracji rozbudowy Elektrowni Opole. Z tej okazji zorganizowana jest specjalna konferencja prasowa. – Cieszę się, że epopeja opolska dochodzi do pewnego finału – powiedział ówczesny premier Donald Tusk. – To jest jeden z bardzo ważnych elementów i te rzeczy będą nabierały tempa – dodał Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu państwa.

Osiem dni wcześniej, przy stoliku w restauracji Sowa i przyjaciele, ten sam minister skarbu w rozmowie z Pawłem Grasiem dzieli się swoimi wątpliwościami co do powodzenia innej inwestycji energetycznej.

„Może nam wyp… za te dziesięć dni”

Karpiński: Jedziemy z Opolem?
Graś: Chyba tak, chyba tak, chyba tak…
Karpiński : Tam jest jedna wątpliwość, bo się nam może wyp… za te dziesięć dni, przepraszam bardzo.
Sowa: Nie, śmiało! projekt Jaworzna. Bo to jest trudno zarządzany projekt, w sensie spięcia finansowego.

Włodzimierz Karpiński prosi Pawła Grasia, byłego rzecznika rządu, o wstawiennictwo u Donalda Tuska, by ten pojawił się z nim w opolskiej elektrowni.

„Ja mogę robić za małpę”

Karpiński : Moim zdaniem trzeba było to odpalić, nie wiem na ile szef –szef mógłby być tam na chwilę, nie? Ja mogę robić za małpę nie, ale to jest duża rzecz. Opole jest dużą rzeczą. Może być kąśliwie za 10 dni, że wiesz, tutaj bezpieczeństwo energetyczne, projekt terminalowy przyjęty do Sejmu, tu Opole ok, a Jaworzno? Powtarzamy przetarg. To jest jakiś tam problem dla niego.
Graś: Powtarzamy tak?
Karpiński: No tak, tak tak, powtarzamy
Graś : Jak będzie, to będzie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s