Będą dwa referenda! Jedno będzie dotyczyło przyjmowania imigrantów

Prezydent Andrzej Duda zapowiada!

fot: YT fot: YT

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikiem „Super Express” zapowiada, że w Polsce zostaną przeprowadzone dwa referenda!

Prezydent uważa, że pierwsze powinno dotyczyć zmian w konstytucji i odbyć się 11 września 2018 roku, drugie przyjmowania przez Polskę uchodźców i imigrantów w ramach relokacji, które powinno odbyć się podczas wyborców parlamentarnych 2019 roku.

– Dziś odpowiedź jest bardzo prosta, polski rząd absolutnie nie zgadza się na żadną relokację uchodźców. I ma tu moje pełne poparcie. Nie zgodzę się na to, żeby ludzie byli przymusowo do Polski przywożeni. W 2019 roku mamy nowe wybory parlamentarne, nie wiemy, kogo wybiorą Polacy, nie wiemy, jaki będzie nowy rząd, dlatego chcę, żeby przy tych wyborach Polacy odpowiedzieli właśnie na to pytanie, czy zgadzają się na taką przymusową relokację, czy nie – mówi prezydent w rozmowie z dziennikiem.

I dodaje:

– Takie referendum zarządzę właśnie w dniu wyborów parlamentarnych, ponieważ to najbardziej odpowiedni moment. Rozmawiałem już na ten temat z marszałkami sejmu i senatu – poinformował prezydent.

Źródło: se.pl

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s