Brytyjskie media zachwycone postawą polskiej barmanki

Zamach w Londynie!

 

Znalezione obrazy dla zapytania Magdalena Antolak

3 czerwca doszło do zamachu w Londynie, w którym zginęło 8 osób, a 50 zostało rannych. Polska barmanka, Magdalena Antolak uniemożliwiła terrorystom wdarcie się do jednego z pubów w Londynie. Gdyby nie jej reakcja, ofiar mogło być więcej…

Według informacji brytyjskiego dziennika „Daily Mail”, trzech zamachowców usiłowało dostać się również do baru The Wheatsheaf, w którym Antolak jest szefową baru. W lokalu znajdowało się wówczas wielu klientów.

Razem z kolegami z pracy Polka zabarykadowała wejście do lokalu, ustawiając w drzwiach beczki z piwem, które uniemożliwiły terrorystom wejście do pubu.

Magdalenę Antolak, mimo bohaterskiej postawy, spotkały nieprzyjemności. Po tym, jak policja nakazała wszystkim opuszczenie baru, Polka nie mogła wrócić do domu, ponieważ miasto było zablokowane. W pobliskich hotelach odmawiano jej schronienia, a wszystko dlatego, że kobieta miała ze sobą psa, którego nie chciała porzucić na ulicy.

Brytyjski „The Sun” piętnuje zachowanie personelu hotelowego, a Magdalenę określa jako bohaterkę. Dzień po zamachu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Polka podziękowała pracownikom za odwagę i szybką reakcję.

„Ostatniej nocy miał miejsce atak w moim pubie Wheatsheaf. Chciałabym podziękować wszystkim moim przyjaciołom i kolegom z pracy za ich niesamowite wsparcie. Moje serce jest teraz z nimi i wszystkimi osobami, które były zaangażowane w pomoc” – napisała.

Dailymail.com

LOGO-11a

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s