„Jeśli Polacy dojdą do wniosku, że my też ulegliśmy arogancji władzy, to nie okażą nam miłosierdzia”!

Ważne słowa Jarosława Gowina!

fot: RMF FM fot: RMF FM

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, był gościem RMF FM, gdzie pytany był o sondaże, ale również stanowisko wiceprezesa PZU dla Małgorzaty Sadurskiej.

– Nie jestem politykiem PiS-u i nie będę tego komentował. Nie jest żadną tajemnicą, że moja partia nie ma wpływu na sytuację w spółkach Skarbu Państwa. Na pewno jest wielu polityków PiS-u, którzy chętnie przyjmą zaproszenie od pana redaktora i znajdą argumenty, żeby pana przekonać. Podchodzę do tej spraw chłodno. O takich kwestiach – nie ukrywam – że rozmawiamy na forum koalicyjnym. Nie ma powodu, żeby tych rozmów w gabinetach prezesów partii przenosić do mediów – mówił Jarosław Gowin w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.

Pytany o poparcie dla koalicji rządzącej, stwierdził, że w obecnej chwili nie przywiązuje do nich wagi:

– Co do sondaży, przeprowadzanych na 2,5 roku przed wyborami, to nie przywiązuję do nich żadnej wagi. Nie przestraszę się sondaży, z których będzie wynikało, że poparcie nam spada i nie wpadam w euforię z powodu tego, że we wczorajszym sondażu mamy dwukrotną przewagę nad następną partią – mówił Jarosław Gowin.

Dodaje, że pycha w obozie władze, zawsze przynosi złe efekty:

– Jeżeli w 2019 roku przed wyborami Polacy dojdą do wniosku, że my też ulegliśmy arogancji władzy, to nie okażą nam miłosierdzia. Pycha, zawłaszczanie państwa, upartyjnianie – to coś, na co Polacy są szczególnie uwrażliwieni i musimy o tym pamiętać – dodał wicepremier.

Źródło: RMF FM

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s