Rosyjskie MSZ wkopało PO! Mają dokumenty świadczące o wiedzy Kopacz i reszty na temat stanu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej!

 

fot: YT fot: YT

Pani Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji przekazała informacje na temat dokonywanych w Moskwie identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Podczas zorganizowanego w MSZ Rosji briefingu podkreśliła stanowczo, że identyfikacji ciał dokonywali przedstawiciele Polski i krewni ofiar a strona polska bardo nalegała na szybkie „przekazanie jej szczątków ciał ofiar katastrofy”.

„Szczątki ofiar katastrofy smoleńskiej znajdowały się na terytorium Rosji jedynie od 10 do 13 kwietnia 2010 roku i kwestia pełnowartościowych badań przez specjalistów rosyjskich po prostu w zasadzie nie była rozpatrywana” – mówiła pani Zacharowa i dodała, że ponaglanie przez Polaków rosyjskich fachowców odbywało się wszelkimi sposobami.

W sprawie złożenia ciał w trumnach, pani Zacharowa wyjaśniła: „Układane były bez obmycia, ponieważ to sami Polacy na to nalegali; planowali oni prowadzenie dalszych ekspertyz i zależało im na zachowaniu jak największego (zasobu) materiału dla ewentualnych badań”. Konkluzją briefingu było stwierdzenie, że: „Za to, co działo się ze szczątkami po powrocie do Polski, Rosja nie może odpowiadać”.

Na Twitterowym profilu rosyjskiego MSZ opublikowano już, zapowiadany przez panią rzecznik dokument, datowany na 15 kwietnia 2010 roku i – według jej informacji – podpisany: w imieniu MSWiA przez pana Stachańczyka, a w imieniu MSZ – pana Najdera.

„Protokół o niektórych kwestiach identyfikacji ciał osób, które zginęły w katastrofie samolotu Tu-154 nr 101 z 10 kwietnia 2010 roku” zawiera m.in. zapis mówiący o tym, że „strony zobowiązują się nie publikować i nie rozgłaszać bez obopólnej zgody rezultatów badań DNA.

Zgodnie z protokołem, w toku przeprowadzenia działań śledczych dotyczących identyfikacji ciał strona polska nie wyrażała pretensji do strony rosyjskiej odnośnie przeprowadzonych przedsięwzięć i ich rezultatów”.

Za: PAP

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s