Kończy się czas bezkarności nadzwyczajnej kasty! Były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie zatrzymany pod zarzutem korupcji

 

fot: pixabay.com fot: pixabay.com

Krzysztof S. był prezesem Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Właśnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę prowadzi Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej.

Prokuratura, według dokumentów złożonych w związku z wnioskiem o uchylenie sędziemu immunitetu, ma postawić byłemu prezesowi zarzut „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości, co najmniej 376,3 tys. zł i przekroczenie w ten sposób uprawnień związanych z pełnioną przez siebie funkcją, oraz uczestniczenie w tzw. praniu brudnych pieniędzy”.

W Warszawie Krzysztof S. stwierdził, że w niektórych kwestiach postąpił być może „nieroztropnie”, ale – jak zapewnił – nie mataczył w tej sprawie i nie będzie mataczył. – Chciałbym, aby sprawa była wyjaśniona przez sąd, więc nie składałem zażalenia na uchylenie mi immunitetu – mówił przed SN oskarżony.

W powyższym śledztwie podejrzanych jest kilkanaście osób. Są wśród nich: dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa tego sądu Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz osoby związane z firmami, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu. Prokuratura uznała, że wszyscy podejrzani byli członkami grupy przestępczej, działającej najprawdopodobniej od lipca 2012 r. do listopada 2016 r. w Krakowie.

Za:tvp.info

LOGO-11a

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s