Cios w nielegalny hazard. Dwa kasyna rozbite

fot

Straty Skarbu Państwa mogą iść w miliony złotych (fot. Pixabay)

Dwa nielegalne kasyna w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Krajowej Administracji Skarbowej. Prowadziły je najpewniej azjatycka grupa przestępcza.

Wólka Kosowska to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. Równolegle odbywa się tam pokątnie nielegalny hazard. W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze weszli do dwóch lokali, w których znajdowało się około 40 działających urządzeń do gier hazardowych, dwie ruletki oraz stół do gry w kości.

– Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych – oświadczyła rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału SG ppor. Dagmara Bielec-Janas.

Nielegalni imigranci

Na miejscu funkcjonariusze zastali kilkudziesięciu graczy, głównie cudzoziemców pochodzenia azjatyckiego. – Wśród nich były dwie osoby nielegalnie przebywające na terytorium Polski, prawdopodobnie powiązane z prowadzeniem nielegalnych kasyn – wyjaśniła rzeczniczka.

Jak poinformowała Bielec-Janas, w ich sprawie został skierowany do sądu wniosek o umieszczenie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także podrobione paszporty, polskie prawa jazdy, świadectwa urodzenia, liczną dokumentację finansowo-księgową, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy i pieniądze pochodzące z nielegalnych transakcji hazardowych.

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie wszczął w tej sprawie postępowania karno-skarbowe. – Przewidywana kara finansowa z tego tytułu może wynieść nawet 4 miliony złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy – zaznaczyła Bielec-Janas.

1 kwietnia weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja – poza wskazanymi wyjątkami – zakazuje posiadania automatów do gier. Grożą za to nawet 3 lata więzienia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s