TVP nie chce widzieć posła Szczerby w studio! Politycy PO wpadają w szał i grożą bojkotem mediów!

fot: YT fot: YT

Klub parlamentarny PO uznał, że trzykrotne wykluczenie posła Szczerby z programów emitowanych w mediach publicznych, jest dobrym pretekstem do rozważenia bojkotu wspomnianych mediów. Sam poseł uznał, że działania te, to „polityczny rewanżyzm PiS”.

Oto poseł Szczerba został pewnego dnia zaproszony do TVP info, do audycji „Minęła 20”. Godzinę przed emisją, dostał od wydawcy SMS-a. Stało w nim, że niestety, zaproszenie zostało cofnięte: „Panie pośle bardzo mi przykro, musimy odwołać Pana dzisiejszy udział w programie. Biuro PiS-u podtrzymuje swoją decyzję co do tego, że nie będą z Panem brać udziału w programach…” . Podobna sytuacja zdarzyła się raz jeszcze w telewizji i raz w związku z wystąpieniem w radio. O swych „medialnych przypadkach” poseł poinformował na twitterze.

Rzecznik prasowy Polskiego Radia nie skomentował sprawy, twierdząc, że „nie będzie komentarza do twitterowych wpisów polityków”. Michał Szczerba jest bardziej rozmowny. Portalowi wirtualnemedia.pl mówi – bez cienia wątpliwości – , że za tym „zakazem” dla jego obecności w publicznych mediach, stać mogą trzy osoby: prezes Jarosław Kaczyński, marszałek Ryszard Terlecki lub pani rzecznik Beata Mazurek. Trzeba przyznać, że wysoką samoocenę ma pan poseł od nieudanego puczu. W dodatku uznał on jeszcze, że działania PiS –u są zemstą tego ugrupowania za ów jego heroiczny występ z kartką o treści „#Wolne Media”.

Równie dzielni są inni posłowie PO, którzy solidaryzując się z kolegą, zgodnie odmówili zastąpienia go w programie „Minęła 20”.

Szczerba zwierzył się też wspomnianemu portalowi, że na najbliższym posiedzeniu klubu PO, omawiana będzie propozycja zorganizowanego bojkotu mediów publicznych przez parlamentarzystów tej partii. Nie wyklucza też, domówienia się z innymi klubami opozycyjnymi w kwestii „totalnego bojkotu”.

Za: wirtualnemedia.pl

Reklamy