Tusk? – polityk mający kilka masek. Nad jego przyszłością „należy się zastanowić”!

donald-tusk

W ostatnich tygodniach były szef Platformy Obywatelskiej kilka razy zaatakował polski rząd. „Donald Tuska ma parę masek” – powiedział dzisiaj eurodeputowany Ryszard Czarnecki, a wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził: „Każdy Polak powinien się zastanowić, czy człowiek, który działa przeciw polskim interesom, powinien uczestniczyć w życiu publicznym naszego kraj”.

Były premier, który wyjechał do Brukseli, gdy wybuchały afery związane z działaniami Platformy Obywatelskiej, od pewnego czasu chętnie komentuje bieżące wydarzenia polityczne w Polsce. Swoimi słowami i decyzjami nierzadko działał przeciwko planom rządu.

Jak już informowaliśmy, prezes PiS Jarosław Kaczyński w mocnych słowach ocenił zachowanie Tuska, które jest przeciwko interesowi Polski.

Nie po raz pierwszy, bo kiedy popierał te kary za nieprzyjmowanie uchodźców, to działał wprost przeciw polskim interesem. To człowiek, nad którego przyszłością należy się zastanowić. Każdy Polak powinien się zastanowić, czy człowiek, który działa przeciw polskim interesom, powinien uczestniczyć w życiu publicznym naszego kraju, naszej ojczyzny. Bo z tą ojczyzną w wypadku Donalda Tuska jest jakiś kłopot – mówił prezes Kaczyński wczoraj w Szczecinie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tusk myślał o powrocie do polskiej polityki? Jeśli zna już ten sondaż, to da sobie spokój

Stanowczo Tuska ocenił również dzisiaj na antenie Radio Zet europoseł Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

– Donald Tusk ma parę masek. Jedną z tych masek jest polityk opozycyjny w Polsce, a nie tylko jest to szef Rady Europejskiej. Te dwie wystarczą. Teatr maskowy – stwierdził R. Czarnecki w Gościu Radia Zet.

– Tusk jest politykiem opozycyjnym, nie wiem, czy po 16:00, jak kończy prace w RE, ale na pewno chyba ma dość emocjonalnie negatywny stosunek do obecnej władzy w Polsce. Szkoda. Minister Waszczykowski już powiedział [ws. wsparcia dla Tuska]. Powiedział, że czekamy na pomysły Tuska na swoją drugą kadencję, jakie ma plany, co może zrobić dla Polski, chociaż nie ukrywam, że fakt, iż poparł propozycje KE aby kraje, które nie chcą przyjmować imigrantów, karać grzywną, to by znaczyło, że Polska miałaby zapłacić 3 mld euro – dodał

NIEZALEZNA.PL
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Tusk? – polityk mający kilka masek. Nad jego przyszłością „należy się zastanowić”!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s